Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Příběh

26. 05. 2013 11:11:11
V posteli bezvládně ležící císař již nechal popravit všechny lékaře svého impéria, kteří se ho snažili vyléčit z jeho vleklé nemoci. Zbývá jeden. Císař se ptá svého nejvyššího rádce: "Proč jsi mi ho už dávno nepředvedl?"

"Ten poslední zbývající má velmi hrubé způsoby", brání se rádce, "nechal bys mne popravit, kdybych ti tady přivedl takového hrubiána!"

Císař rádci slibuje, že se tak nestane a rádce nechává zavolat posledního žijícího lékaře. Lékař císaři vynadá a už je vyřčen ortel: "Okamžitě popravit." Lékař namítá: "Necháš popravit svou poslední možnost na záchranu? Znám způsob, jak tě vyléčit!"

Císař odvolává příkaz a poté slibuje přistoupit na lékařovy podmínky. Lékař diktuje: "Mám rád koně, nechej mi osedlat svého nejrychlejšího hřebce. K tomu malý měšec zlata. A za třetí pošli všechny ze svého sídla do vesnice. Bude tě to bolet a budeš křičet. Určitě nechceš, aby všichni slyšeli, jak silný vojevůdce a imperátor se poddává slabé chvíli a křičí."

Jakmile jsou splněny lékařovy podmínky, ten nejdříve císaři hrubě vynadá, pak do něj kopne a nakonec mu plivne do tváře. Poté nasedne na osedlaného koně a ujíždí pryč.


Císař se svalí z postele na zem, doplazí se k meči, dobelhá se k prvnímu koni, najde v sobě poslední zbytky sil velkého vojevůdce a vyškrábe se na koně, aby mohl stíhat darebáka lékaře.


Císařova družina z vesnice dostihne po čase císaře daleko ve stepi a najde jej na zemi svíjejícího se v křečích smíchu: "Dvacet let jsem neseděl v sedle, dvacet let jsem nejel na koni. Ty jeden darebný lékaři, zasloužil by sis horu zlata!"

Příběh je krácená verze originálu, který si můžete přečíst v knize

ruského autora Mirzakarima Sanakuloviča Norbekova.

Norbekov
Autor sám ležel na smrtelné posteli. Ve věku 20 let byl Norbekov brutálně zbit během absolvování povinné vojenské služby. Po čtyřech měsících ležení v nemocnici nad ním lékaři zlomili hůl s tím, že mu zbývají 3 měsíce života. Následovaly nejdříve myšlenky na sebevraždu. Poté boj o svůj život a za své zdraví s pomocí stoletého uzbeckého starce Seidoma Mohammada Hasanom. A uzdravení. Stal se pak jeho učněm a vychoval mnoho svých následovníků. Ve své knize popsal, jak se vyléčil a dává návod všem nemocným.

Norbekov
Jen namátkou vybírám jednu myšlenku od Norbekova, kterou řekl na adresu chronických onemocnění. Často se ptá chronických nemocných, proč chtějí být vlastně zdraví. Pokud nemají velký životní cíl, často je to ten jejich problém. Organismus podvědomě cítí, že není proč být zdravý a že je čas být nemocný.

Norbekov
Nyní je Norbekov doktorem psychologie, pedagogiky, filosofie v medicíně, dále profesorem a členem-korespondentem řady ruských a zahraničních akademií, autorem mnoha patentovaných vědeckých vynálezů a objevů. Kromě právě uvedeného je aktivním sportovcem. Má černý pásek v karate.Institut Mirsakarima Norbekova dnes působí ve více než dvacítce zemí po celém světě a uzdravil přes 2 milióny lidí. Coby učitelé metod vedoucích k uzdravení působí přes 6000 jeho následovníků.

Přečíst další příběh


Autor: Petr Bujok | neděle 26.5.2013 11:11 | karma článku: 16.17 | přečteno: 939x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Poezie a próza

Eva Sádecká

Životní potřeby

Co člověk vlastně potřebuje? Jachtu, letadlo, dům na Floridě? Nebo mu stačí obyčejný pokoj a radost, kterou v sobě objevuje?

6.12.2022 v 22:27 | Karma článku: 7.99 | Přečteno: 181 | Diskuse

Irena Bátrlová

Ďábelská nabídka

"Nechcete hrát čerta?", přiletěla přímo z nebe netradiční nabídka. Zvedl jsem hlavu a uviděl dvě ženštiny s černým závojem a dlouhými bílými šaty, které přikrývaly tmavé zimní bundy.

6.12.2022 v 19:25 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 291 | Diskuse

Eva Sádecká

Čert a Mikuláš

Prohlíží si nás. Vesele se baví a přejí zdraví. Podávají ruku, kdo dal přednost skutkům? Prověřují nás.

6.12.2022 v 4:10 | Karma článku: 6.38 | Přečteno: 117 | Diskuse

David Lauda

VŠIchni

Báseň o nás všech. Jak to je, jak by to nemělo být, jak by to být mělo a mohlo. Co vy a ,,jinakost"?

5.12.2022 v 17:03 | Karma článku: 2.90 | Přečteno: 96 | Diskuse

Martin Irein

Čertova nevěsta

Je to zvláštní, ale je to tak. Nikde se neodčteme, že by některá cérečka chtěla sbalit anděla. Ale čerta, to by brala kdekterá. Máme o tom záznamů všelijakých spousty.

5.12.2022 v 17:00 | Karma článku: 12.45 | Přečteno: 296 | Diskuse
Počet článků 58 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 779

Mám rád jednoduchost v podnikání i v životě. Více o mně na about.me/petr_bujok

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...